Restaurace a minipivovar Stará škola

Image1\

 Historie vzniku našeho minipivovaru

Nemálo dospívajících má sen mít svou vlastní hospodu, natož vařit si vlastní pivo. Né každý však najde cestu, jak svoje sny uskutečnit...

Vlastníky budovy, ve které fungovala skomírající hospoda jsme se stali na jaře 2010 a po několika týdnech úklidu a nezbytného dovybavení jsme znovu otevřeli. Po necelém roce neuspokojujícího provozu jsme se rozhodnuli provést razantní změnu a od magického data 1.1.2011 se Stará škola stala nekuřáckou restaurací. Netřeba připomínat, že tento krok se, v prostředí malého městečka, rovnal ekonomickému harakiri a nenašlo se mnoho lidí, kteří nám dávali jakoukoliv naději přežít zimu. Ve stadiu klinické smrti se začala rodit myšlenka na stavbu minipivovaru.

Během jara a léta jsme sbírali zkušenosti v minipivovarech po celé republice a na podzim oslovili potenciální dodavatele. Přestavba bývalého sklepu na uhlí začala uložením odtokových žlabů v únoru 2012. Následoval chladicí box, spilkové nádoby a tanky. Srdce celého pivovaru, elegantní nerezová varna, dorazila v květnu. Po zapojení celého zařízení a vychytání technických mušek bylo stanoveno datum první várky na 3.6.2012.

Naše vize je jasná.

                                                                      Vařit poctivé pivo.