PIVOVAR STARÁ ŠKOLA
CHUDENICE

PIVOVAR - O NÁS

Pivovar STARÁ ŠKOLA vznikl v roce 2012 a navázal na tradici pivovarnictví v Chudenicích (kolébky rodu Černínů), kde první dochované písemné zmínky o vaření piva se datují do roku 1564, ale patrně se tu pivo vařilo mnohem dříve.

Pivovar jsme vybudovali v prostorách staré chudenické školy vedle kostela, jejiž provoz byl ukončen v roce 1980 a koncem devadesátých let byla spodní část budovy předělána na restauraci.

Podle velikosti varny (300 litrů) spadáme do kategorie "Minipivovar" a roční výstav máme kolem 300 - 350 hektolitrů.

V ležáckém sklepě máme 9 ležáckých 600 litrových tanků, kde nám pomalu ve 2 stupních dozrávají piva. Pivo dále stačíme do sudů 50, 30 a 15 litrů, sklaněných lahví 0,75 litru a PET lahví.

V současné době vaříme 7 druhů piv - dva ležáky, pšeničný, černý a medový speciál, IPA a na objednávku i desítku.

Dále děláme pro areál Bolfánek polotmavého Poustevníka, pro Starý Zámek zámecký ležák Humprecht a speciální edice piv vyrábíme i pro Letiště Klatovy, vodní hrad Švihov, kavárnu v Luční a další...